Najlepsze ubezpieczenie mieszkania w bloku – poradnik

Na dziś dzień, większa część wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych nad Wisłą, jest zabezpieczone. Kłopot właścicieli lokali polega wyłącznie na tym, że w większości przypadków, ochrona, którą dostarczają polisy ubezpieczeniowe spółdzielni czy wspólnocie, nie zabezpiecza interesów właścicieli własnych mieszkań. Dobrze dodatkowo rozważyć wykup indywidualnego ubezpieczenia mieszkania, dlatego, że, ubezpieczenia, które są wliczone w czynsz, są definitywnie gorszą możliwością dla propozycji, które obrazujemy w naszej agencji.

Po co potrzebujemy ubezpieczenia?

Głównym składnikiem, który powinniśmy mieć na uwadze szukając korzystniejszego ubezpieczenia lokalu w bloku, jest charakter ochrony. Polisy ubezpieczeniowe, jakie zapewniają spółdzielnie czy też wspólnoty, zezwalają na odbudowanie plus reperację głównych elementów stałych budynku oraz części wspólnych pomieszczenia, czyli klatek schodowych, korytarzy, piwnic.
Wyjątkiem jest przypadek, jak pożar czy też wybuch gazu powstały z winy wspólnoty. W tym razie wypadki poniesione przez posiadaczy mieszkań pozostaną pokryte z ubezpieczenia OC wspólnoty czy spółdzielni.
Jednak w polisach, które posiadają spółdzielnie czy wspólnoty, nie ma mowy o lokalach prywatnych. Takich wypadków, w których to spółdzielnia czy wspólnota odpowiada za wypadek w mieszkaniu prywatnym jest wszak niezwykle niewiele. A jeśli już się zdarzy tak, iż ubezpieczenie wykupione przez spółdzielnię czy wspólnotę, ochrania interesy poszczególnych posiadaczy lokali, to kwoty ubezpieczeniowe są śmiesznie małe. W ten sposób, każdy posiadacz posiadłości, winien sam zapewnić sobie ochronę wykupując najlepsze ubezpieczenie mieszkania, jakie będzie miało najszerszy zakres ubezpieczenia z możliwych.

Co daje posiadanie indywidualnego ubezpieczenia?

Aspekt zabezpieczenia, odnoszący się do wspólnoty, bazuje na  kluczowych ryzykach i nie proponuje doraźnej pomocy dla poszkodowanych. Decydujac się na u nas ofertę indywidualnego ubezpieczenia mieszkania, otrzymują Państwo w standardzie rozległy pakiet usług Assistance. Tym sposobem, kiedy lokum nie nadaje się do wykorzystywania (np. po pożarze), poszkodowana rodzina ma prawo liczyć na rozmieszczenie w hotelu niekiedy do 90 dni albo przewóz ocalałego mienia do obliczonego miejsca.
Reasumując, co musi obejmować najkorzystniejsze zabezpieczenie mieszkania w bloku:
·    gwarancja kompletnej rekompensaty krzywd w mieszkaniu, na wypadek jeżeli spółdzielnia bądź wspólnota nie zadbała o całkowitą ochronę dla budynku, w którym mieszkasz (ubezpieczenie murów);
·    zapewnienie zabezpieczenia wszystkich podzespołów lokalu (nie zaledwie elementów stałych, ale również umeblowania: wykładzin podłogowych, armatury sanitarnej, sprzętów w zabudowie);
·    zwrot kosztów poszukiwania przyczyny szkody, jeśli nie wiadomo skąd np. cieknie woda;
·    pomoc w skomplikowanych okolicznościach – np. zameldowanie w hotelu w wypadku zniszczenia lokalu albo nawet pomoc hydraulika, kiedy pękła uszczelka;
·    gwarancja odpowiednich relacji z sąsiadami, w przypadku krzywd spowodowanych w ich mieniu – na przykład zalanie sufitu czy też uszkodzenie zaparkowanego auta przez rozbrykane dziecko (OC w życiu prywatnym);
·    ochrona aprobowana przez banki, kiedy Twoje lokum stanowi zabezpieczenie kredytu.

Nie ulega wątpliwości, że właściwe zabezpieczenie nieruchomości nie jest rzeczą łatwą. Opłaca się poświęcić trochę czasu na wynalezienie odpowiedniej oferty dlatego, że możemy odszukać perełkę dla siebie – czyli obszerny zakres zabezpieczenia w atrakcyjnej opłacie. Proponujemy skorzystanie z naszego kalkulatora ubezpieczeń, dzięki jakiemu obliczymy Państwu polisę z dodatkowym upustem cenowym, sięgającym nawet 50% stawki ubezpieczenia. Wskazane jest rozważyć naszą ofertę.

5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote
468